Náš svět knih

!!! Blog celý o knihách a soutěží !!!
Vítejte u nás, kdesi počte velký i malý čtenář. Jsou tu různé ukázky knih, citáty i obrázky.
Zde si knihu koupit nemůžete, ale můžete zde najít knihu, která by se vám mohla zalíbit.
Můžete zde také doporučit vlastní knihu a my vám pro ni klidně napíšeme článek.

Červen 2011

Dračí srdce

30. června 2011 v 12:25 | Aneta Románková
Život smolaře Leona se změní ve chvíli, kdy mu dědeček věnuje meč ukrytý v plnicím peru. Otevře se před ním tajuplný neviditelný svět, v němž sídlí zlo a chce proniknout i do světa lidí. Začíná boj s krutým rytířem pekel.I v Neviditelném světě poznává Leon zradu, pokoření a bezmocnost. Navíc v obou světech propuká mor a Leon se cítí odpovědný za utrpení postižených. Musí všechno překonat a napravit svoje chyby, i když je to spojeno s velkým nebezpečím. Jen promyšlené jednání může vést k vítězství a záchraně. I když kletba slepého mága je mocná.Kamenní rytíři útočí! Leon nezaváhá ani na okamžik a staví se proti nim. Ale je sám proti celé armádě - jak tohle dopadne? Leon na tebe čeká v Neviditelném světě! Tvé úkoly na cestě dobrodružstvím ti pomůže řešit kouzelný meč.Leon nevěří svým očím. Jeho přátelé Lara a Chip se proměnili v příšery dštící oheň! A on teď musí najít prostředek, kterým je možné kletbu ohnivého démona zlomit. Ale jak to jen udělat? Leon na tebe čeká v Neviditelném světě! Tvé úkoly na dobrodružné cestě ti pomůže řešit kouzelný meč.Bojovník v kraji věčného ledu se probudí ze strnulosti a stává se nástrojem strašlivé pomsty. Lord Drakill, rytíř pekel, chce nad Leonem s konečnou platností zvítězit. Dokáže ho Leon přelstít?
Leon na tebe čeká v Neviditelném světě! Tvé úkoly na dobrodružné cestě ti pomůže řešit kouzelný meč.Válečníci pekel ohrožují Neviditelný svět. Leon a jeho přátelé se proti nim postaví. Netuší však, že válečníci mají jedno tajemství…
Železní havrani útočí! Mstí se a napadnou i tři dračí rytíře. Leon spatřuje jediné východisko v boji. Ale je to opravdu tak dobrý nápad?
Leon bude muset vyřešit hádanku: Kdo je tajemný lukostřelec, jenž na něj zákeřně vystřelil? A jaká temná síla vychází ze stříbrného šípu? Leon ví, že se ocitl ve velkém nebezpečí - a nezbývá mu moc času, aby tajemství odhalil.Gryf se vrátil - a šíří v Neviditelném světě strach a hrůzu. Přitom byl dříve mírumilovný! Co gryfa tolik změnilo? Leon to chce zjistit, ale i jeho gryf unese.Když Leona vyzve Černý rytíř na turnaj, přátelé dělají vše, aby ho na nebezpečný boj připravili. Když však k boji dojde, Leon pochopí, že nad protivníkem může zvítězit nikoli silou, ale jen chytrostí a obratností... V knížce najdeš svůj kouzelný meč. Ten ti bude ukazovat cestu.


Diplomek od Loly za 13.poznávačku...Děkuji

30. června 2011 v 11:52 | Aneta Románková |  Diplomky

Děkuji Lolo :)Start-SONK

29. června 2011 v 20:00 | Aneta Románková |  Soutěže

!!! Soutěž potrvá do 30. 7. 2011. Poslední hlasy můžete poslat do 20:00. Hlasujte pro svoji nejoblíbenější knížku už právě teď !!!

Soutěžící:

1.

Christopher Paolini

Odkaz dračích jezdců

Eragon
Lila


2.

Stephenie Meyerová

Twilight sága

Breaking Dawn

Lola


3.

L.J.Smith

Upíří deníky

Probuzení
Delena


4.

John Flanagan

Hraničářův učeň

Hořící most
ForFace


5.

Charles Dickens

David Copperfield

Cathy


6.

Antoine De Saint-exupéry

Malý princ

WeWe


7.

Louisa May Alcottová

Malé ženy

Feministka


8.

Rhonda Byrne

Tajemství

Kačí
Gabrielle Lord


9.

Spiknutí 365

Kesinka
dracice090@seznam.cz


SONK...Soutěž o nejlepší knihu

19. června 2011 v 20:03 | Aneta Románková |  Soutěže
 • V této soutěži si každý vybere svoji nejoblíbenější knihu (Pýcha a předsudek, Upíří deníky, Vampýrská akademie, Kytice, Bylo nás pět, Krteček,...).
 • Knihy se nesmí OPAKOVAT !!!
 • Každý bude hlasovat pro nejlepší knihu podle svého názoru.
 • Soutěž se ruší, pokud nebude přihlášeno aspoň šest lidí.
 • přihlásit se můžete do středy 29. 6. 2011
 1. Přezdívka
 2. Web
 3. Název knihy
 4. Autora knihy
 5. Co na diplomek
 6. Jestli chcete, tak se zeptejte na to, čemu nerozumíte
Tak se přihlaste !!!!!


1.místo

19. června 2011 v 20:02 | Aneta Románková |  Diplomky

1.místo


V celé soutěži dosáhla 85 hlasů. Gratuluji !2.místo

19. června 2011 v 20:01 | Aneta Románková |  Diplomky

Delena


V celé soutěži dostala 55 hlasů. Gratuluji !3.místo

19. června 2011 v 20:00 | Aneta Románková |  Diplomky

Klavírní maniak


V celé soutěži dostala celkem 38 hlasů. Gratuluji !


Šťastná 1 000

16. června 2011 v 18:43 | Aneta Románková

!!!! Děkuji všem, kteří chodí na můj blog. Tento obrázek je jenom pro vás !!!!Deník Anne Frankové

15. června 2011 v 19:30 | Aneta Románková |  Deník Anne Frankové
O čem je...

Deník Anny Frankové vypráví příběh osmi židů, kteří se schovávají v obchodním domě v Amsterdamu.
Anin otec Otto Frank (přezdívkou Pim) a Anina matka se vzali, když otci bylo 36 let a matce 25 let. Její sestra Margot se narodila 1926 ve Frankfurtu nad Mohanem a 12.června 1929 se narodila Anna. Jako židé v roce 1933 emigrovali do Holandska, kde se její otec stal ředitelem akciové společnosti Travis, tato společnost pracovala v těsném spojení s firmou Kolen & Co. v téže budově. Anna dostala k narozeninám spoustu dárků, a mezi nimi byl i deník, který Anna pojmenovala Kitty, deník vzala jako svou přítelkyni, které se začala zpovídat a začala si do něj vše zapisovat. Příslušníci rodiny, kteří zůstali v Německu, nebyli ušetřeni hitlerovskému pronásledování a jeho zákonům. Po progromu 1938 uprchli oba matčini bratři do Ameriky. Matčina matka, Margotina a Anina babička, se přestěhovala k nim, tehdy jí bylo 73 let. Po roce 1940 to bylo pro židy velmi špatné, nesměli používat elektroniku, auta, kola, museli nosit hvězdu, nesměli být venku po 8 hod. večerní, směli chodit do obchodů jenom v určitou hodinu a jenom pro ně určených, museli chodit do židovských škol, nesměli plavat, hrát tenis a hokej a už vůbec pěstovat nějaký sport, zkrátka nesměli skoro nic dělat. Anna a její sestra Margot měla u hochů velký úspěch, ale moc si jich nevšímali. V lednu 1940 umřela jejich babička, na které Anna velmi lpěla. V židovské škole, do které musela Anna i její sestra přestoupit, měla Anna oblíbeného pana učitele Keplera. V jeho hodinách si Anna a její sousedka hodně povídali, a tak Anna dostávala slohové práce na témata o ukecaných holčinách apod., které ona s vtipností splnila. Anna se seznámila s Harrym Goldbergem šestnáctiletým chlapcem, s kterým si moc rozuměla, ale když nadešel den jejich potopení, museli se rozloučit. Když SS (koncentrační tábor) zavolal Anině sestře Margot, rodina se rozhodla se schovat (potopit). Jejich skrýš byla v obchodním domě, kde jejich otec pracoval v tzv. "zadním traktu" domu. Pár dní po jejich nastěhování, se k nim přistěhovali manželé van Daanovi a jejich šestnáctiletý syn Petr. Všichni členové domácnosti si moc nerozuměli a byli tam neustále rozpory, nejvíce se naráželo na společné hospodaření a výchovu dětí. Jejich jediné spojení se světem bylo rádio a Elli, pan Kraler, Mieq, Henk van Santen a pan Koophuis. Z rádia se dozvídali o hrůze, jak se zachází z Židy v koncentračních táborech. Obě rodiny se dohodli, že by tam bylo místo ještě pro jednoho potopeného a nakonec se dohodli, že přiberou pana Dussela, zubního lékaře a jejich společného přítele, kterému bylo přes 50 let...

Citát...

Lidi dobře poznáš teprve tehdy, až se s nimi pořádně pohádáš. Až potom můžeš posoudit jejich charakter!


Moje SB

15. června 2011 v 14:35 | Aneta Románková |  Diplomky

!!!!! Děkuji vám, že jste moje SB...Tohle je jen a jen pro vás !!!!!

Delena


Milada


WeWe


Róza


Na větrné hůrce

14. června 2011 v 20:15 | Aneta Románková |  Na větrné hůrce
Tato kniha byla doporučená http://feministka.blog.cz/

O čem je...

Cathy Earnshawová a její bratr Hindley byli ještě dětmi, když otec přivedl do domu na Větrné hůrce malého ušmudlaného chlapce. Heathcliff, jak chlapce pojmenovali, se stal miláčkem starého pána. Ostatní členové rodiny ho však ze závisti nenávidí. Zvláště Hindley ho nemůže vystát.
Po smrti pana Ernshawa je Heathcliff všemi ponižován, opovrhován a utiskován. Jediná Cathy se stane Heathcliffovi oporou v nepřátelském prostředí, kde nyní vládne Hindley se svou ženou Frances. Ta Hindleymu porodí syna Haretona, vzápětí však zemře na tuberkulózu. Tajné spojenectví Cathy a Heathcliffa se promění v hluboký vztah. Není jim však přáno štěstí. V nedalekých Drozdinách žijí bohatí a vážení Lintonovi. Mají dvě rozmazlené děti, Edgara a Isabellu. Cathy se s rodinou seznámí a začne se s nimi stýkat. Edgar se do Cathy zamiluje a Cathy zrazuje svou životní lásku a provdá se za bohatého Edgara. Heathcliff je hluboce raněn, přísahá všem pomstu a odchází...
Hindley upíjí svůj žal a o Haretona se nestará. Cathy žije v Drozdinách poklidným životem, než se objeví Heathcliff. Je elegantní, má dostatek peněz, ale je zcela posedlý pomstou. 18letá Isabella se do Heathcliffa zamiluje. On s ní uprchne a tajně se vezmou. Bezcitný a krutý Heathcliff Isabellu týrá. Pozdě poznává Isabella jeho pravou tvář, nicméně se jí podaří utéci. Do Drozdin se ale vrátit nemůže, a proto se usadí nedaleko Londýna, kde se jí narodí Heathcliffův syn - Linton.
Heathcliffova trýznivá přítomnost Cathy jen přitíží, prodělá druhou zimnici. Nedlouho poté porodí malou Catherine a ještě téže noci zemře, je ale Heathcliffem prokleta a její "zběsilé srdce" toužící po Heathcliffovi nenalezne klidu ani v hrobě.
Půl roku na to se Hindley upije k smrti a Heathcliff, jenž splatil Hindleyho dluhy, se stane majitelem Větrné hůrky. Po Isabellině skonu Edgar přiveze do Drozdin Lintona, ale zmocní se ho Heathcliff.
Catherine se stýká s Lintonem, který je chatrného zdraví jako každý z rodu Lintonů. Heathcliff, aby tak dovršil svou promyšlenou pomstu, násilím donutí Catherine k sňatku s Lintonem. Tímto způsobem zdědí Drozdiny. Edgar umírá a za chvíli ho následuje i Linton.
Jedné bouřlivé noci Cathy přichází pro Heathcliffa...
Přes všechnu Heathcliffovu nenávist se dokáže mladá dvojice Catherine a Hareton vymanit z temnoty, v níž žili. A tak na konci tohoto drsného a chmurného příběhu stojí lidé, pro něž pravý život teprve začíná.

Citát...

"Společně se nebáli ničeho. Dokázali by se postavit Satanovi i všem jeho pomocníkům.
A cena? Tři hroby u nízké zdi, která hřbitov odděluje od okolí.
Ztracená, zapomenutá generace.
Edgar, Cathy, Heathcliff.
Kéž navěky odpočívají v té klidné zemi.
Ale místní lidé by přísahali i na bibli, že se pořád toulá po blatech."Prosím o hlásnutí

14. června 2011 v 19:50 | Aneta Románková
Prosím, hlásnete mi? Dostala jsem se do třetího kola, prosím...HLÁSNĚTE MI. Jsem tam jako Etnis.
Oplatím :)

Pouze pro Delenu

13. června 2011 v 17:15 | Aneta Románková
Tuhle fotku bych chtěla do tvojí soutěže. Předem děkuji.

Nej SONB-Mega finále

11. června 2011 v 18:46 | Aneta Románková |  Soutěže
Po úplně jasném Mezi kole vyhrála Delena 7:0. Teď se hraje O PRVNÍ MÍSTO. Soutěž končí příští neděli. Takže jdeme na to!!!!!

Postupují:

delenahttp://upirideniky-damon.blog.cz/
Lolahttp://bloody---vampires.blog.cz/

Vypadla:

Klavírní maniakhttp://klavirnimaniak.blog.cz/

Remíza

10. června 2011 v 22:20 | Aneta Románková |  Soutěže
Jak jste si všimli, je tu remíza. Tak že jsem se rozhodla, že postoupí ten, kdo dostane jako první pět hlasů. Ten co to nestihne, bohužel vypadává. A Lolo ty, protože jsi měla NEJVÍCE HLASŮ, postupuješ a další oficiální kolo začne tehdy, až Delena nebo Klavírní maniak dosahnou pěti hlasů.
Až soutěž znovu začne, všem napíšu, jak to dopadlo.

Kdo postoupí?

Klavírní maniakhttp://klavirnimaniak.blog.cz/
Delenahttp://upirideniky-damon.blog.cz/

Přeji hodně štěstí!!!!

:)

Nej SONB-počtvrté

3. června 2011 v 15:13 | Aneta Románková |  Soutěže
Začíná boj o první dvě místa. Kdo vyhraje? Je to jen na vás. Tak začněte posílat hlasy tomu nejlepšímu.

Postupují:

Lolahttp://bloody---vampires.blog.cz/
Delenahttp://upirideniky-damon.blog.cz/
Klavírní maniakhttp://klavirnimaniak.blog.cz/

Vypadl:

Cathyhttp://stories-for-sunflowers.blog.cz/