Náš svět knih

!!! Blog celý o knihách a soutěží !!!
Vítejte u nás, kdesi počte velký i malý čtenář. Jsou tu různé ukázky knih, citáty i obrázky.
Zde si knihu koupit nemůžete, ale můžete zde najít knihu, která by se vám mohla zalíbit.
Můžete zde také doporučit vlastní knihu a my vám pro ni klidně napíšeme článek.

Letopisy Narnie

4. dubna 2011 v 21:00 | Aneta Románková |  Letopisy Narnie
O čem je...všechny díly

Dobrodružství čtyř sourozenců v pohádkové zemi Narnii, kterou osvobozují od věčné zimy a vlády bílé čarodějnice.
Do Narnie se vchází starou skříní, ale to lze jenom někdy, většinou nečekaně a nechtěně. Děti prožívají mnoho fantastických dobrodružství, setkání i nebezpečí. Když zemi osvobodí, stávají se na dlouhá léta jejími vládci, aby se nakonec vrátili starou skříní do svého světa, kde se zatím čas téměř nepohnul. Knížka má velice zvláštní atmosféru, spíš mýtickou než pohádkovou.
Hrdiny Prince Kaspiana jsou opět sourozenci Pevensieovi - Peter, Zuzana, Edmund a Lucie. Jsou povolaní z válkou sužované Anglie, aby pomohli vrátit svobodu mírumilovným obyvatelům bájné Narnie a nastolit na trůn legitimního dědice trůnu, mladého prince Kaspiana. Země se totiž od doby, kdy ji děti opustily, radikálně změnila. Vládne tam zlý král Miraz, před jehož zlobou se ukrývají bájná narnijská stvoření i mluvící zvířata. Mladé hrdiny čeká dlouhá a nelítostná bitva, ve které musí osvědčit nejen odvahu, ale i soudržnost.Lucinka a Edmund se vrací do Narnie potřetí, tentokrát spolu s jejich darebným bratrancem Eustancem. Opět se setkávají s Princem Kaspianem a vydávají se na cestu přes moře na lodí zvané Jitřní poutník. Během jejich plavby na konec světa se potkávají s draky, trpaslíky a skupinou ztracených bojovníků.Fantasy příběh, ve kterém se do Narnie vrací Eustace a s ním dívka Jill, aby našli korunního prince. Pro starší děti.
Eustace navštěvuje jednu z moderních škol, kde díky novátorskému přístupu ke studentům se slabší a mladší stávají terčem těch ostatních. Mezi nejvíce postižené patří Jill. Eustace ji jednoho dne objeví plačící za tělocvičnou a aby jí dodal odvahu, vypráví jí o Narnii. Když pak prchají před svými pronásledovateli, dostanou se dvířky ve zdi do neznámé země, kde se setkají s Aslanem, který jim dá za úkol nalézt ztraceného korunního prince s pomocí záhadných znamení. Předcházející díly Letopisů Narnie: Čarodějův synovec; Lev, čarodějnice a skříň; Kůň a jeho chlapec; Princ Kaspian; Plavba Jitřního poutníka.V dalším dílu Letopisů se vydáme na dobrodružný útěk chlapce Šasty a mluvícího koně Brího z Kalornie. Na své cestě za svobodou získají spojence, zažijí pronásledování, dostne se jim i nečekané pomoci a jen díky silné vůli dorazí včas do Narnie, aby pomohli zachránit nepřáteli napadený Anvard.V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.
Dějiny Narnie se nachylují ke konci. Mnoho věcí se změnilo od té doby, kdy Narnii vládli Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Mnoho dobrého se obrátilo ve špatné a Aslan se po dlouhé roky neukázal. Moci v Narnii se ujímají nepřátelé a spolu s nimi do země přichází i nové zlo a temné nebezpečí. V tomto dílu se v Narnii sejdou všichni hrdinové předchozích dílů, aby společně vybojovali poslední bitvu proti zlu. Na samém konci se shledávají s Aslanem a stávají se svědky zániku Narnie a jejího času
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekB ZdenekB | E-mail | 17. ledna 2017 v 20:35 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na nas-svet-knih.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama